KUVATAIDE JA MUOTOILU
K E VÄ T
2022
KÄRKÖLÄ
061103101 Kuvataide
ma 18.00-20.30
30.8.-29.11.2021 ja 10.1.-11.4.2022
Opintien koulu, kuvataidelk
78 t, 129 € Satu Loukkola
061103201 Keramiikkaa vasta-alkajille ja
edistyneille
ti 17.30-20
31.8.-30.11.2021 ja 11.1.-12.4.2022
Opintien koulu, kuvataidelk
78 t, 161 € Satu Loukkola
061103301 Tiffany- ja sulatuslasityöt
la-su 10-15, 18.9.2021-3.4.2022
Ks. kurssin kokoontumiset
www.opistopalvelut.fi/wellamo-opisto
Opintien koulu, kuvataidelk
72 t, 119 € Tuula Valkjärvi
MYRSKYLÄ
071103101 Kuvataide (lyhytkurssi)
la-su 11.00-13.30, 6.-14.11.2021
Myrskylän kirkonkylän koulu
12 t, 30 € Aino Ulmanen
071103201 Pihakoristeita betonista
(lyhytkurssi)
pe-la 3.-11.9.2021, pe 17-20.15, la 10-16,
ma 13.9.2021 klo 17-18.30
Tuula Nokkosen työtilat
24 t, 40 € Tuula Nokkonen
071103301 Posliininmaalaus
ke 17.30-20.00, 13.10.-24.11.2021
Myrskylän kirkonkylän koulu
16 t, 27 € Tuula Nokkonen
ORIMATTILA
PIIRUSTUS, MAALAUS
TAIDEGRAFIIKKA
091103101 Kuvataide, päiväryhmä
ti 14.30-17.00
31.8.-30.11.2021 ja 11.1.-12.4.2022
Kulttuuritalo, taideluokka
78 t, 129 € Egor Robenko, Timo Jakola
091103102 Kuvataide, iltaryhmä
ke 17.30-20.00
1.9.-1.12.2021 ja 12.1.-13.4.2022
Kulttuuritalo, taideluokka
78 t, 129 €
Egor Robenko, Leila Kaltiainen, Timo Jakola
091103103 Kuvataide 13 v-ma
17.30-19.30
30.8.-29.11.2021 ja 10.1.-11.4.2022
Kulttuuritalo, taideluokka
69 t, 128 €
Minna Ratalahti, Jari Vesterinen
091103104 Kuvataide, 10-12-vuotiaat
ma 15.45-17.15
30.8.-29.11.2021 ja 10.1.-11.4.2022
Kulttuuritalo, taideluokka
52 t, 100 € Minna Ratalahti
091103105 Kuvataide ja keramiikkakerho,
6-9-vuotiaat
to 15.45-17.00
2.9.-2.12.2021 ja 13.1.-14.4.2022
Kulttuuritalo, taideluokka
43 t, 83 € Tuula Valkjärvi ja Eeva Turunen
091103107 Kuvataidetta ja keramiikkaa,
lapsi-aikuinen
to 17.30-19.00, 2.9.-25.11.2021
Kulttuuritalo, taideluokka
24 t, 79 € Tuula Valkjärvi ja Eeva Turunen
091103108 Pastellimaalaus (lyhytkurssi)
pe 17.15-20.30, la 10-15, 12.-13.11.2021
Kulttuuritalo, taideluokka
10 t, 25 € Timo Jakola
091103110 Kirjainten säihkettä - kokeilevan
kalligrafian joulupaja (lyhytkurssi)
la-su 10-15, 27.-28.11.2021
Kulttuuritalo, taideluokka
12 t, 30 € Kirsi Kuivalainen
KERAMIIKKA, KUVANVEISTO
091103201 Savi muuntuu moneksi
ti 17.30-20.00
31.8.-30.11.2021 ja 11.1.-12.4.2022
Kulttuuritalo, keramiikkaluokka
78 t, 161 € Eeva Turunen
091103203 Hopeasavikorut (lyhytkurssi)
pe 17.30-20, la 10-15, 10.-11.9.2021
Kulttuuritalo, keramiikkaluokka
9 t, 23 € Eeva Turunen
091103204 Rakukeramiikka I (lyhytkurssi)
pe 17.30-20.45, la 10-15, 13.-20.11.2021
Kulttuuritalo, keramiikkaluokka
26 t, 48 € Jari Vesterinen
TIFFANY- JA LASITYÖT
POSLIININMAALAUS
091103302 Tiffanytyöt
ti 17.30-20.45
31.8.-30.11.2021 ja 11.1.-12.4.2022
Kulttuuritalo, taideluokka
80 t, 132 € Tuula Nokkonen
091103303 Lasinsulatus A, Mallusjoki
(lyhytkurssi)
pe 17.15-20.30, la 9-16
1.-2.10. ja 15.-16.10.2021
Järvikunnan koulu, tekn.työn lk
24 t, 40 € Tuula Nokkonen
091103307 Posliininmaalausta ja muuta
mukavaa A
ke 12.00-14.30
1.9.-1.12.2021 ja 12.1.-13.4.2022
Kulttuuritalo, taideluokka
78 t, 129 € Tuula Nokkonen
091103308 Posliininmaalausta ja muuta
mukavaa B, Artjärvi
ti 12.00-14.30
31.8.-30.11.2021 ja 11.1.-12.4.2022
Artjärven ent. kirjasto, Pajatie 1 A
78 t, 129 € Tuula Nokkonen
091103309 Posliinin- ja lasinmaalaus
to 17.30-20.00
2.9.-2.12.2021 ja 13.1.-14.4.2022
Järvikunnan koulu, tekstiilityön lk
78 t, 129 € Tuula Nokkonen
PADASJOKI
101103101 Kuvataide
to 17.30-20.00
2.9.-2.12.2021 ja 13.1.-14.4.2022
Padasjoen opistotalo, taideluokka
78 t, 129 € Peter Damlin
101103102 Luovakerho I
kehitysvammaisille
pe 13.00-14.00
3.9.-3.12.2021 ja 14.1.-22.4.2022
Hoitokodit
35 t, 70 € Tuula Valkjärvi ja Kati Jalli
101103103 Luovakerho II
kehitysvammaisille
pe 14.00-15.00
3.9.-3.12.2021 ja 14.1.-22.4.2022
Hoitokodit
35 t, 70 € Tuula Valkjärvi ja Kati Jalli
101103301 Tiffany- ja sulatuslasityöt
ke 17.30-20.00
8.9.-1.12.2021 ja 12.1.-6.4.2022, joka 2. vk
Padasjoen opistotalo, lasityöt
42 t, 70 € Tuula Valkjärvi
101103302 Lasinsulatus (lyhytkurssi)
la-su 10.00-15.00, 2.-3.10.2021
Padasjoen opistotalo, lasityöt
12 t, 30 € Tuula Valkjärvi
011103109 Muotokuvapiirtämisen
masterclass (lyhytkurssi)
ti 18.00-20.30, 25.1.-22.2.2022
LAHTI Taikan opetustila, Sammonkatu 8
15 t, 25 € Egor Robenko
011103119 Vesivärein kevätlauantaisin
(lyhytkurssi)
la 10.00-15.00, 5.2.-19.2.2022
LAHTI AKK, ateljee 207
18 t, 30 € Eeva-Kaisa Takala
011103121 Pastellimaalaus (lyhytkurssi)
to 18.00-20.30, 27.1.-24.2.2022
LAHTI AKK, luokka 109
15 t, 30 € Timo Jakola
011103122 Väriharjoituksia keltanokille
ti 10.15-12.45, 18.1.-12.4.2022
LAHTI AKK, ateljee 207
36 t, 60 € Sirpa Pyykkö
011103125 Taidegrafiikan kokeileva
iltapäivä
ti 13.15-16.30, 18.1.-12.4.2022
LAHTI AKK, ateljee 207
48 t, 85 € Eeva Kirilin-Helenius
39
Ilmoittaudu
10.8. alk.